Nasze produkty

Do gromadzenia, przetwarzania i dostarczania informacji klientom IHS Markit potrzebuje nowoczesnych produktów
używanych zarówno przez pracowników IHS Markit, jak i udostępnianych klientom firmy.

automotiveMastermind

Jest to platforma dla salonów samochodowych, która przewiduje kto, kiedy i dlaczego będzie chciał kupić nowe auto. Jedyne takie rozwiązanie na rynku motoryzacyjnym. Aktualnie wspieramy 21 marek i około 1500 salonów samochodowych.

Automotive Forecasting

Zbiór projektów zajmujących się prognozowaniem produkcji i sprzedaży samochodów i ich części oraz prezentowaniem tych danych klientom.

Carfax

Carfax sporządza raporty historii pojazdów w USA. Przetwarza dane takie jak: wypadkowość, serwis, naprawa, jakie części zostały zamontowane podczas naprawy.

Connect

IHS Connect to jedna z najważniejszych w firmie IHS Markit platform dostarczania danych oferująca setki tysięcy artykułów, nagradzanych analiz, trafnych prognoz, narzędzia analitycznych oraz kluczowych danych dla setek tysięcy klientów na całym świecie . dla najważniejszych obszarów biznesowych obsługiwanych przez IHS: Energy, Chemical, Economic & Country Risk, Operation Excellence and Risk Management zapewniając klientom kompleksową wiedzę przydatną przy podejmowaniu ważnych dla nich decyzji.

Connect Mobile

Aplikacje mobilne są częścią platformy Connect i obejmują aplikacje na smartphone’y iPhone i Android oraz tablety iPad. Tworzone są narzędzia, które ułatwiają dostęp do informacji oraz ich analizę przy użyciu urządzeń przenośnych. W tworzeniu aplikacji wykorzystywane są natywne technologie mobilne, technologie chmurowe oraz uczenie maszynowe.

Datalake

Projekt Datalake gromadzi wszystkie dane należące do IHS Markit w jednym miejscu, aby kontrolować dostęp i umożliwić łatwe ich wykorzystanie. Na tej podstawie budowany jest zestaw narzędzi dla analityków, umożliwiający łatwiejszą analizę, przedstawianie i łączenie danych. Wszystko to wiąże się z technologiami z pogranicza BigData i Machine Learning.

Data Platform

Timeseries Data Platform (TDP) to projekt, którego celem jest stworzenie systemu, który umożliwia zbieranie, przetwarzanie oraz publikowanie serii danych. Platforma jest zdolna przechowywać dziesiątki milionow serii danych o różnych częstotliwościach. Jednocześnie jest w stanie przetwarzać operacje na milionach serii każdego dnia oraz dostarcza najbardziej zaawansowane usługi wyszukiwania informacji.

Economic Simulation Engine

IHS Economic Simulation Engine to system, poprzez który klienci IHS mogą zapoznać się z prognozami makroekonomicznymi zbudowanymi w oparciu o matematyczne modele stworzone przez analityków IHS. System umożliwia testowanie różnych scenariuszy w oparciu o modele IHS oraz własne założenia co do zjawisk zachodzących w przyszłości. Rozwiązanie oparte jest na systemie EViews, który jest popularnym narzędziem analityków pracujących z modelami ekonometryczymi. W platformie wykorzystano takie technologie jak WCF, WPF, Infragistics.

EDIN

EDIN oferuje szybki i łatwy dostęp do najświeższych międzynarodowych danych z zakresu energii: wydobycie, produkcja, transport ropy i gazu oraz geologia, dostępne w przeglądarce WWW i serwisach internetowych.

Maritime and Trade

Projekt ma na celu przekazanie informacji o każdym statku na świecie z wiedzy o tym, skąd pochodzi, do kogo i kto jest właścicielem tego statku. Pokazuje jaki ładunek jest przewożony pod względem wielkości i wartości oraz najważniejszych osób w łańcuchu dostaw. Rządy, operatorzy statków, władze portowe, finanse i właściciele ładunków korzystają z naszych usług w celu optymalizacji łańcuchów dostaw, przeglądu działalności operacyjnej i oceny pozycji rynkowych.

OMDC

Projekt OMD (Oil Markets, Midstream & Downstream) składa się głównie z dwóch podprojektów:

  • SimBal – system do automatycznego prognozowania zapotrzebowania, produkcji i handlu na rynkach chemicznych
  • Data Platform flow – automatyzacja pozyskiwania danych zewnętrznych (spoza IHS Markit) dla analitykow OMD oraz stworzenie dla nich nowego zestawu narzędzi do codziennej pracy i publikowania prognoz.

Phoenix

Phoenix to platforma zarządzania treścią, która umożliwia tworzenie, aktualizowanie i edycję artukułów publikowanych za pośrednictwem kanałów dostarczania treści online i offline, głównie przez Connect. Phoenix wykorzystuje najnowsze technologie, aby umożliwić liniom biznesowym bliską współpracę z edytorami, w celu efektywnego tworzenia i dostarczania bardziej interesujących treści oraz wprowadzania zmian tranformujących obecne produkty.

Titan

Titan (time-aware taxonomy analysis system) jest platformą dostarczającą spójnej reprezentacji słowników, taksonomii oraz relacji pomiędzy nimi dla pozostałych systemów w IHS Markit. Titan umożliwia dynamiczne zarządzenie definicją taksonomii.

Nasz proces

Naszym nadrzędnym celem jest dostarczanie wartości biznesowej.
W naszym procesie wytwórczym nie zawsze łatwo dostrzec wydzielone aktywności — to nie waterfall,
ale jeśli mielibyśmy spróbować to opisać, to wyglądałoby to mniej więcej tak:

MEET

PLAN

DESIGN

DEVELOP

TESTING

LAUNCH

MEET

Pomysł na nowy produkt, nowe wydanie istniejącego produktu to moment kiedy trzeba dużo rozmawiać. Spotkania w jednej lokacji z przedstawicielami biznesu, klientami, przyszłymi użytkownikami, ale oczywiście też z developerami i testerami dają życie oryginalnym pomysłom i pozwalają na wytworzenie więzi między uczestnikami projektów z różnych krajów.

PLAN

Nie planujemy zbyt daleko w przyszłość, gdyż zbyt wiele nieoczekiwanego czyha, aby pokrzyżować nam plany. Zależnie od kontekstu — szczególnie w przypadku produktów dla użytkowników zewnętrznych — stosujemy „release planning” z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, a następnie kilkudniowe iteracje w duchu Scrum. W innych przypadkach wyznaczane są cele na kilka tygodni naprzód i w systemie beziteracyjnym implementowane są fragmenty funkcjonalności, które wchodzą do produkcji przy pierwszej okazji.
Zależnie od projektu i kontekstu stosujemy lekkie metody estymacji, bądź w sytuacjach obarczonych wysokim ryzykiem prowadzimy serie ograniczonych czasowo eksperymentów, a estymaty nie są stosowane w ogóle.

DESIGN

Projektowanie odbywa się bez przerwy, nie jest to de facto osobna faza, a ciągły proces mający na celu efektywną ewolucję architektur naszych systemów. W procesie tym biorą udział wszyscy inżynierowie (programiści i testerzy) — nie mamy architektów „w wieżach z kości słoniowej”. Często koledzy z innych projektów zapraszani są na konsultacje i nierzadko zdarza się, że mają wpływ na kształtowanie się architektury systemu.

DEVELOP

Programując systemy stosujemy stare i wypróbowane praktyki, takie jak „pair-programming”, „test driven development”, „automated acceptance tests”, „code reviews”, ale też eksperymentujemy z nowymi, jak na przykład „mob programming”.

Języki programowania, które się u nas pojawiają, to C#, JavaScript, Java, F#, ObjectiveC, Swift, Powershell i wiele innych.

TESTING

Testerzy współpracują ściśle z developerami, tak przy analizie wymagań, definiowaniu zakresu testowania, jak też przy automatyzacji testów. Testowanie eksploracyjne jest umiejętnie wplecione w inne fazy cyklu życia oprogramowania.

LAUNCH

Automatyzacja procesów wdrażania, zarządzanie zmianą, minimalizacja udziału ludzi we wdrażaniu, „rapid deployment”, wykorzystanie chmury — żaden z tych aspektów nie jest nam obcy. Zespoły programistów i testerów stanowiące wsparcie dla użytkowników i klientów pozwalają nam domknąć pętlę sprzężenia zwrotnego i naprawdę ulepszać nasze systemy tam, gdzie należy.

Technologie

Ludzie

Ponad 223 inżynierów, wszyscy to równe chłopaki i dziewczyny.

Marcin Belczewski

Senior Principal Software Engineer

Większość czasu spędza w Outlooku i na Skype ale jeszcze pamięta jak się programuje

Sebastian Celejewski

Principal Software Engineer

W pracy interesuje się procesem wytwarzania oprogramowania, a po głowie chodzi mu idea bug-free development, czyli dokładnie zero błędów na Produkcji.

Grzegorz Chłodziński

Senior Principal Software Engineer

Lider zespołu "Mobile" w projekcie Connect. Uwielbia wszelkiego rodzaju gadżety

Piotr Dowgiałło

Senior Software Engineer

Inżynier oprogramowania w projekcie Connect. Koneser dobrego kodu i nieskomplikowanych rozwiązań

Wojciech Drzazgowski

Senior Principal Software Engineer

Wspiera zespół przekazując wiedzę zgromadzoną przez lata pracy przy Content Toolu - często w formie poematu dygresyjnego lub zabawnej – jego zdaniem - historii.

Dawid Gębka

Executive Director

Prawie 17 lat w IHS Markit, zaczynał jako developer. Od kilku lat kieruje projektem Connect. Dzisiaj jego główne narzędzie to Outlook, ale wciąż lubi wtykać nos w kod

Urszula Kowalczyk

Associate II Software Engineer

Dołączyła do teamu CARFAX BIG na stanowisku Associate II Software Engineer. Jest świeżo upieczoną magister inżynier informatyki po Politechnice Gdańskiej. Prywatnie interesują ją sporty wszelkiego rodzaju, aczkolwiek, jak sama o sobie mówi, w żadnym ekspertem nie jest.

Julian Kujawski

Software Engineer

Szuka prostych i skutecznych rozwiązań złożonych problemów. Pasjonat nowych technologii.

Krzysztof Makaruk

Principal Software Engineer

Z IHS Markit od 2014 roku. Prywatnie miłośnik snowboardu i koszykówki

Krzysztof Manuszewski

Senior Principal Software Engineer

Miłośnik gier planszowych i złożonych algorytmów. Widywany w roli wykładowcy na ETI PG

Bożena Górecka

Senior Software Engineer

Pracuje w Data Integration Team, działa również w lokalnym zespole „Sustainability”

Marcin Ruszkiewicz

Intern

Student 3-go roku Informatyki, stażysta w projekcie CarfaxUS, lubi być na czasie z nowymi technologiami.

Tomasz Sarnatowicz

Principal Software Engineer

Alfa i Romeo systemów legacy. Regularnie obdarowywany ptasim mleczkiem przez grupę IIO za poprawianie błędów w programach, które sam napisał

Jakub Szmigielski

Executive Principal Software Engineer

Development lead projektu IHS Connect. Fan application performance monitoring. Prywatnie zapalony windsurfer.

Magdalena Wrzosk

Associate II Software Engineer

Od 2018 roku w zespole EDIN. Java i Angular to jej dobrzy przyjaciele, spędza z nimi więcej czasu niż z rodziną. W piłkarzyki radzi sobie zarówno w ataku, jak i w obronie.

Narzędzia

 

Jakich języków używamy

Używamy klasyków, ale gdy widzimy potencjał w nowince, która wkrada się na rynek, chętnie ją sprawdzimy.

C#, Java, Objective-C, SQL, XSLT, JavaScript, TypeScript, Sass, PowerShell, F#, Swift, Ruby, Python.

W czym piszemy?

Visual Studio + ReSharper, Visual Studio Code, JetBrains Rider, IntelliJ IDEA, XCode, AppCode, Android Studio, Sublime Text, PyCharm.

Jak szlifujemy umiejętności?

  • Pluralsight, LinkedIn Learning, subskrypcja MSDN, Coding Dojos, firmowa biblioteczka,
  • fundowane wyjazdy na zagraniczne konferencje,
  • Dev# — konferencja ze znanymi prezenterami z Polski i zagranicy.

Gdzie przechowujemy dane?

SQL Server, Oracle, Redis, MongoDB, MarkLogic.

Czym jeszcze się wspieramy?

TeamCity, Infragistics, Confluence, Bitbucket.

Czego jeszcze się nauczysz pracując u nas?

Bootstrap, NServiceBus, WPF, Angular, React, NodeJS, Genymotion, HighCharts, TypeScript, Entity Framework/NHibernate/Dapper.NET, Machine Specifications, Property-Based Testing, Jasmine, Selenium, ESLint/TSLint, Castle Windsor, FsCheck.

Dell

Współpracujemy ściśle z firmą Dell zapewniającą nam dostawy i pełne wsparcie desktopów i laptopów dla pracowników. Dotykowe ekrany, wiele monitorów, dyski SSD, szybkie procesory i dużo RAM to standard, od którego nie ma odstępstw.

Apple

Wraz z rozwojem aplikacji mobilnych do naszej firmy wkroczyły urządzenia firmy Apple od MacBook-ów Pro i Air, poprzez Macbooki Mini stosowane jako serwery, po urządzenia mobilne iPhone i iPad.

Serwerownia

W gdańskim biurze mamy własną serwerownię zbudowaną w 100% na najnowszych rozwiązaniach serwerowych firmy Dell. Hostujemy tam kilkaset maszyn wirtualnych „on premises”, niezbędnych w procesie wytwarzania naszych systemów.

Peryferia

Każdy pracownik wyposażony jest w IP Phone Cisco, na urządzeniach tej firmy oparta jest infrastruktura telekonferencyjna. Całe biuro pokryte jest siecią WiFi opartą na rozwiązaniach Cisco.

Pozostały wykorzystywany sprzęt to liczne rzutniki, telwizory LCD, konsole Xbox i Playstation.